| Fjordneddey a întrebat:

Buna ziua TPU! Cum se integreaza elementele grafice intr-un joc creat folosind orice limbaj de programare (Stiu ca procedura insasi difera in functie de respectivul limbaj). De exemplu, cum arata si cum functioneaza "game engine-ul", daca il pot numi asa, la un joc simplu, ruland o procesare grafica de tip 2D, pentru ca daca vorbim despre 3D, lucrurile se complica exponential mai mult.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Chiar crezi că ceva atât de complex se poate explica printr-un răspuns "concis" de câteva rânduri?

Este ca și cum ai spune "Explicați-mi și mie toată fizica nucleară printr-o propoziție".

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Adică te aștepți să-ți țină cineva pe TPU un curs de dezvoltare de jocuri video?

| Fjordneddey explică (pentru johnnny123):

Intr-un fel ai dreptate, dar, eu doar vreau un raspuns cat mai concis asupra acelor cateva elemente... nimic mai mult.

| Fjordneddey explică (pentru johnnny123):

Mi-ai inchis gura. Un raspuns foarte bine formulat. Bravo! big grin

| johnnny123 a răspuns (pentru Fjordneddey):

Chiar crezi că ceva atât de complex se poate explica printr-un răspuns "concis" de câteva rânduri?

Este ca și cum ai spune "Explicați-mi și mie toată fizica nucleară printr-o propoziție".