| range01 a întrebat:

Buna ziua! Urmează sa contractez un serviciu de TV, Internet ( Telekom sau Digi-Rcs ). In trecut, mi-au montat router și un dispozitiv pentru fibra optica de la ei pentru care plăteam "chirie". As vrea sa evit costurile suplimentare+ aspectul inestetic de a avea 2 cutii agățate sus, cabluri. Am găsit router care are port de intrare pentru fibra optica, dar nu și intrare pentru cablul tv, cum au acele dispozitive de fibra. Dacă aveți sugestii sunt binevenite! Va mulțumesc pentru eventuale răspunsuri.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La Digi exista si cutii "all in one", cu intrare fibra de sticla si iesire internet + tv + telefonie fixa.
Cere un asemenea aparat sau ascunde cutiile in spatele dulapului sau sub noptiera (dupa caz).
La mine (si la multi altii) instalatia este ascunsa, cablurile nu atarna pe podea si in aer si totul functioneaza fara probleme.