| kjhgfdxghjkl a întrebat:

vreau sa intreb pe cineva care se pricepe
am acasa doua amplificatorea unul este de 220v, iar celalalt de 12 v. Din pacate ce de 220 v nu mai functioneaza nu stiu din ce cauza, asa ca m-am gindit sa schimb transformatoarele cel de la 220v la cel de 15v prin ceva modificari credeti ca va functiona?

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

O sa iasa "artificii".

| Ironwin a răspuns:

Daca puterea amplificatoarelor este aproximativ egala, atunci da, va functiona. Daca puterea amplificatorului de 220v este mai mare va functiona si mai bine, sa nu fie invers.