| deea8gg a întrebat:

Bunaa... deci nu stiu cum sa incep :p am avut o caseta video si am fost la magazin pentru a transfera filmarea de un cd. happy problema e ca acum vreau sa editez video sa tai o parte din el.si nu pot; Sa il copii in pc nu pot imi apar multe chestii pe cd. fisiere happy cdul mi-l deschide automat prin prograum pcului happy stie cumva daca se poate transfera tot intr-un fingur fisier sa pot edita normal?

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Din suita "nero start smart" selectezi nero recode si mai departe "recode an entire dvd to dvd" iar apoi importi continutul intregului dvd(add dvd).Mai departe poti face editarea cu nero dar poti folosi si fisierul mpeg 2 rezultat editandu-l in alte programe de specialitate. Poate mai sunt si alte programe dar eu nero folosesc in astfel de cazuri. Daca ai nelamuriri revino cu informatii.

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

E cumva un dvd cu un folder video ts ce contine mai multe fisiere cu extensia vob?

| deea8gg explică (pentru nutepriveste21):

Da

| nutepriveste21 a răspuns (pentru deea8gg):

Din suita "nero start smart" selectezi nero recode si mai departe "recode an entire dvd to dvd" iar apoi importi continutul intregului dvd(add dvd).Mai departe poti face editarea cu nero dar poti folosi si fisierul mpeg 2 rezultat editandu-l in alte programe de specialitate. Poate mai sunt si alte programe dar eu nero folosesc in astfel de cazuri. Daca ai nelamuriri revino cu informatii.