| dayssy a întrebat:

Bunaa TPU! Am un card si imi apare ca este cartela de memorie neformatata, doriti sa formatati? eu spun ca DA si apoi imi spune ca [,] cartela de memorie este formatata iar apoi o iau de la capat! cand ii dau sa formatez normal imi spune ca este protejat la scriere...ce pot face sa imi folosesc din nou cardul? Dau funda la cel ce ma ajuta!
P.S: Am un Nokia 3100 classic!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca si introdu cardul in alt telefon[poate telefonul e de vina]

| catablondu a răspuns:

Buna. Cred ca ti-ai pus o parola la card. Incearca sa ti-o amintesti, daca e cazul sau daca ai posibilitatea, introdu cardul in alt telefon sa vezi daca il recunoaste. Daca nu ai parola, e o eroare de soft a telefonului, sau cardul e virusat. sper ca te-am ajutat.

| Blade82 a răspuns:

Pe carteluta este un bumbic mic care trebuie pus pe pozitia Unlock. Cauta lock pe cartela si iti vei da seama.