| Rankup a întrebat:

Bune TPU, stie cineva cum se face un store pentru Android? Ceva gen aptoide si blackmart si de ce programe am nevoie?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| serban57 a răspuns:

Pe langa cunostintele de programare, iti trebuie utlizatori care sa incarce aplicatii pe el, găzduire ale acelor fisiere pe servere capabile, si cel mai important, promovare. Fara promovare, vei folosi doar tu magazinul ala. Este un proiect îndrăznet, dar daca ai cu ce sa-l finantezi, poate ajunge ceva. Mult noroc!

| Rankup explică (pentru serban57):

Ms de raspuns dar cu ce fac aplicatia? cam de ce programe as avea nevoie? Daca se poate sa-mi trimiti un link de la tutorial

| serban57 a răspuns (pentru Rankup):

Incepi prin a-ti instala Android studio. Tutoriale găsesti pe ytb in toate limbile posibile. Iti recomand sa începi cu o lectie despre cum functioneaza Android-ul :
https://ocw.cs.pub.ro/courses/eim/laboratoare/laborator01
https://m.youtube.com/watch?v=mAJeK283j0I.

| Rankup explică (pentru serban57):

Am citit mai multe tutoriale dar am vazut ca se folosesc mai multe tipuri de coduri, ma refer la coduri gen cout

| serban57 a răspuns (pentru Rankup):

Cout nu e un cod, e un operator din limbajul c++. Intr-adevar, iti trebuie ceva cunostinte in programare. Sunt esentiale, daca nu le ai, ori te apuci de ceva cursuri, ori abandonezi proiectul.