| Tutuianu_Razvan_1999 a întrebat:

Ca sa fac un dvd bootabil trebuie sa ard windowsul in format iso?
pentru ca o sa trebuiasca sa pun o placa de baza noua si sa reinstalez windowsul... o sa mearga asa? o sa trebuiasca sa fac din nou partitiile C, D?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Imaginea ISO este deja bootabila. Nu trebuie sa faci nimic, decat o arzi pe un CD\DVD. La partitii, stergi si formatezi numai partitia C (pe care instalezi Windows-ul). Partitia D nu se schimba si nu vei pierde nimic de pe ea.

1 răspuns:
| MitzaMihaii1997 a răspuns:

Depinde, daca formatezi calculatorul iti alegi tu daca vrei sa refaci partitiile dar in principiu partitia C trebuie refacuta altfel o sa faci prostia sa instalezi windows peste windows, partitia D o poti pastra, nu afecteaza cu nimic.Ca sa faci un windows bootabil uita-te la tutorialul asta, https://www.youtube.com/watch?v=q1ccLYRe4VA, sper ca te-am lamurit cat de cat, succes!