| leiciu a întrebat:

Ca sa maresc memoria RAM trebuie sa schimb procesorul?

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu,trebuie doar sa te uiti pe specificatile placi tale de baza! Doar daca vrei sa treci pe ddr3(in caz de ai ddr2) trebuie sa schimbi placa. Oricum, daca e cat de cat recenta, poti sa pui lejer 4 gb.Nu cred ca ai nevoie de mai mult...

| laptopnews a răspuns:

Nu! Trebuie sa iti permita sa faci upgrade la RAM! Vezi care e memoria maxima suportata! Succes!

| Dragosh9988 a răspuns:

NU, uite asa arata memoria ram si se afla in unitate, trebuie sa o scoti si sa pui alta daca vrei sa modifici memoria RAM http://www.google.ro/......tp?/imgres

| SuicideSilence a răspuns:

Nu. trebuie sa te uiti la specificatiile placii tale de baza ca sa vezi cata memorie RAM suporta maxim.

| leiciu explică (pentru SuicideSilence):

Pai memoria RAM a mea e de 1 GB