| untilizatorunic a întrebat:

Calculatorul meu incepe sa mearga foarte greu cand sterg sau copii ceva de pe un disc pe altul, se sterge cate 0.32 kb pe secunda iar file explorer se ridica la 100% si practic nimic nu mai functioneaza in afara de el, inainte nu era asa, windows 10 il am de vreo 2 ani dar nu cred ca e problema de la el

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai incearca sa iti copiezi dupa disc pe HDD. si apoi dupa HDD PE celalalt disc. va copia mult mai repede si nu iti va duce procesorul s-au memoria ram la 100%.
este posibil sa fii instalat vreun program si sa iti consume asa mult. posibil sa ai ceva in fundal, la bara de jos vreun joc, ex metin care iti consuma multe resurse.
intra in task manager imediat dupe ce deschizi pc si vezi ce iti consuma asa mult, ce program ruleaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100% ce? Process usage?

| ovidiu123432 a răspuns:

Incearca o resetare din fabrica.
Sau poti sa il duci la reparat