| doctorwho a întrebat:

am windows 7 si am asa o problema:
pe discul D imi arata ca 99.8 gb sunt liberi din 199gb, pe cind eu am doar 38.7 gb pusi pe discul D! ce sa fac? sunt niste file-uri ascunse si cum sa dau de ele?
ma gindeam sa copii totul de pe acest disc si sa mut pe altul, iar pe urma sa-l formatez, dupa sa pun totul inapoi... pot sa sterg file-uri importante sau nu afecteaza deloc?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri prin Start/Control Panel/Folder Options/View, la Hidden Files and Folders bifezi Show hidden files and folders, dai Apply si OK si o sa-ti apara toate filele ascunse. Craciun Fericit!

| doctorwho explică (pentru Ioandelasal):

Am facut, nu m-a ajutat, un prieten asa mi-a spus:
"Poate e pus system protection pe disc D? pentru a verifica intra in System Properties Protection (scrie in start SystemPropertiesProtection.exe) si uite daca la discul D protectia e "On". Daca da atunci va trebui sa pui ca sa ia mai putina memorie pentru crearea "restore points-urilor" ori sa opresti protectia cu totul."

| Noitzee a răspuns:

Ce ar fi sa instalezi windows-ul inca o data dar de data asta faci 2 partitii dar de data asta formatezi partitia dupa aia pui windows-ul happy si da pot fii unele file care nu le mai poti sterge happy si de asta iti spun sa nu te mai complici cu mutarea. Doar reinstaleaza windowsul dar de data asta sa formatezi partitia happy