| Stefan120 a întrebat:

Calculatorul meu s-a stricat. Il pornesc iar ecranul ramane negru. Ce sa fac? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna, trebuie reparat.Probabil s-a stricat windows-ul.Du-ti calclulatorul la un specialist sa il repari. Sper ca ti-am fost de ajutor.

7 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Nu ai spus si tu daca se mai aprind ceva leduri la el daca mirie ceva.Daca unitatea centrala functioneaza o poti lua in spinare si te duci la un prieten si o pui pe monitorul lui poate fi monitorul crapat. Poti avea probleme cu cabluri iesite din mufe sau contacte proaste. Macar se vede pe monitor cind buteaza ma refer la secventa de bios? Cind il pornesti scoate piuituri ceva? Eu zic sa dai mai multe date si sa nu bagi mina in el nici pe toti neica nimeni sa nu il desfaca deoarece risti sa ii faci de 6 saptamini

| Scherimuvi a răspuns:

Nu calculatorul este strict din asta poate reiese ca devina este ori windows-ul ori monitorul

| DraGfirE a răspuns:

Asa mi-a facut si mie e placa video happy sau e praf pe fire/usb incearca intai asta cu praful si daca nu merge placa video ti s-a dus happy

| Takocska a răspuns:

Esti sigur ca calculatorul nu te ai gandit la aia ca ecranul daca nu arata nimic?

| AnonymousSs a răspuns:

Porneste monitorulwinking

| Eva a răspuns:

Verifica mai intai daca sunt bune conexiunile pc-monitor, monitor-priza... poate ca nu e grav. Eventual schimba cablurile. Daca nu porneste du-l la reparat sau cheama pe careva care se pricepe. Daca e in garantie, du-te la firma de la care l-ai cumparat, nu lasa pe altcineva sa umble in el.