| ChristianXLX a întrebat:

Salut, deci am dat cateva restart-uri la pc(3) si dupa aceea arata ecranul negru, adica pornesc calculatorul da sa se vada un scris, si apoi unitatea ramane cu becul rosu si verde aprins si ecranul arata doar negru, ce se intampla ce pot sa fac.

Răspuns Câştigător
| itextrat a răspuns:

Pai e stricat happy si cere altul. Pe scurt, ai putea sa rulezi un chkdsk dar daca sta asa mult la pornire probabil ca nu mai poti sa il resuscitezi.

8 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Eu am parit ceva asemanator si era din cauza placutei de ram

| ChristianXLX explică (pentru Sarcopt):

Si ce trebuie sa fac la placuta ram, adica am doar una din doua de 4 gb ddr3

| Sarcopt a răspuns:

Scoatei placutele de memorie si daca nu porneste bagale la loc, scoate hardu si daca tot nu vrea nu stiu ce ar avea...o zi buna

| itextrat a răspuns:

Verifica intai softul, adica Windows-ul. Intra in Safe Mode si urmeaza pasii de aici: 7tutoriale.ro/foloseste-linia-comanda-pentru-repara-problemele-pornire-ale-pc-ului

| ChristianXLX explică (pentru itextrat):

Salut, am facut asta inainte sa vad mesajul si tot asa facea incontinuu, acum m-am decis sa instalez windows-ul, aseara ma miram ce sa ii mai fac..is pe laptop acum. si instalez windows-ul chiar acum.

| ChristianXLX explică (pentru itextrat):

Si apropo, daca credeati ca pana acum nu este bine. l-am lasat asa vreo jumate de ora si s-a aprins, si mergea tot sacadat, si scria windows explorer has stopped working, si tot se oprea la fiecare 1-2 minute windows explorer, si am observat apoi ca trebuia sa stau jumatate de ora pana sa se aprinda daca dadeam un restart sau il stingeam si aprindeam din nou.

| itextrat a răspuns (pentru ChristianXLX):

Dupa ce spui tu acum, ori aveai un virus frumusel, ori hard-disk-ul are probleme.

| ChristianXLX explică (pentru itextrat):

Si ce probleme ar putea avea hard-disk-ul, pentru ca nici nu merge sa se instalezxe windows-ul, ramane led-ul verde si rosu aprins asa si butonul de la ecran e verde dar arata negru. cum ziceam ieri am stat jumate de ora pana sa se aprinda. va rog ajutati-ma

| itextrat a răspuns (pentru ChristianXLX):

Pai e stricat happy si cere altul. Pe scurt, ai putea sa rulezi un chkdsk dar daca sta asa mult la pornire probabil ca nu mai poti sa il resuscitezi.