| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat credeti ca as putea sa iau pe pc-ul meu. Are urmatoare configuratie:
CPU: amd athlon x2 260 3. 2Ghz Socket Am3
Placa de baza asrock n68-cs-ucc Socket Am2+/Am3
ram 8gb ddr3 hyperx savage 1600mhz
placa video sapphire r7 240 1gb ddr5 128 bit
carcasa TAC
cooler Titan 120mm led-uri multicolore atasat in lateralul carcasei
sursa KME S-ATA 450W
HDD Western Digital 160gb Serial ATA
Eu am zis cam 850-900 ron. Voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

7-800 lei asta cel mult.

| Frank51 a răspuns:

Iei 900 de lei cu siguranta. Acuma depinde si cine il cumpara, eu de exemplu mai mult de 600 de lei nu ti-as da pe el, sursa nu e stralucita, spatiu de stocare putin, si astea il trag in jos.

| mitza1234 a răspuns (pentru Frank51):

Spatiu de stocare si sursa, astea sunt ceva de natura aproape nesemnificabila, ma gandeam ca zici si tu de procesor de placa video, de baza etc? mda, parerile sunt impartite, oricum eu am zis doar pentru unitate, daca mai pun si kit-ul wireless tastatura+mouse, monitorul si camera web, sigur iau 1000 ron sau chiar peste, dar eu am pus pe unitate doar asa ca eram curios cam cat as lua. Daca ma duc la tara, sigur iau mult peste laughing sau poate as fi uimit ca si acolo s-a emancipat lumealaughing

| Frank51 a răspuns (pentru mitza1234):

O sursa si un hard disk decent, noi, depasesc 500 de lei, second hand peste 300. Nu iti recomand sa iei componente second niciodata! Eu am patit, am luat un hard disk de 160gb sata2 aparent ''ca nou'' cu 100 de lei, care s-a dovedit a fiind un hard disk foarte prost, cu viteze extraordinar de mici, de 2 ori mai mici decat vechiul hard... un Toshiba pe care l-am avut in laptop de ani buni.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Din pacate nu o sa primesti oferte asa de mari precum te astepti.
Sunt un amator de produse SH si ti-l estimez la 680 - 800 deoarece ai concurenta foarte mare.
Sunt site-uri si amanete care dau calculatoare ieftine la preturi de nimic.
Sper ca te-am ajutat!

| mitza1234 a răspuns (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Mda, sincer sa fiu tot cam pe la 800 ma asteptatm si eu, cu toate ca am zis cam 850-900. Dar daca l-as vinde pe bucati, ram separat, cpu separat etc, crezi ca as lua mai mult sau tot cam pe acolo?

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru mitza1234):

Asta cu siguranta!
Daca ai rabdare sa vinzi fiecare piesa in parte poti ajunge si la 1000 ron. Vinzi si monitorul daca ai mare nevoie de bani.