| CosminLeanca a întrebat:

Cam cat de bun este un procesor AMD phenom ii x4 945? Dar placa video nVidia geForge 630?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ambele slabe. Nu jalnice, nu de tot rahatul, dar slabe. Procesorul si-o ia de la un i3 in cam orice scenariu, iar placa video... si-o ia cam de la orice placa video de la ~250-300 RON in sus.

| CPAElites a răspuns:

Procesorul este cat de cat ok;)
http://www.game-debate.com/....../index.php

Eu am un gtx 750 ti oc + Intel core 2 quad q9505 si pot juca ori ce joc!
Duce gta 5 pe mediu spre hight! +/- 60 fps-uri si procesorul sta intre 50% / 70 %.
Care este bugetul tau maxim?

| Eastwood a răspuns:

Nu pot alege intre cele 2 pentru ca nu mi se par bune, dar nVidia e cea mai buna in comparatie cu celelalte!winking

| Vali2013 a răspuns:

Am placa video nVidia GeForce GTE 630 si sunt putin mai mult multumit de ea. De exemplu, COD Black Ops 3 merge foarte prost cu setarile date la low. La Dying Light am dat setările la medium ca sa meargă bine. Fifa 16 merge perfect, la fel si GTA 4 cu setarile date la high. Oricum, de Craciun o sa-mi iau un GTX 960.