| Dddsasul a întrebat:

Cam cat de buna este placa asta video: "AMD Radeon HD 8850M 2GB" adica ar suporta jocurile iesite de curand gen Titanfall si Watch_Dogs daca da, pe ce setari de grafica, Funda la raspunsul cel mai complet si documentat. P.S. Tineti minte ca nu stiu foarte multe despre calculatoare in general asa ca as prefera sa fie un raspuns explicat si simplu si AMD-ul cu ce placa nVidia GTX ar avea cam aceleas specificatii? Momentatn aam un nVidia GeForce 9300M GS (da stiu ca ii veche de cand windows xp-ul)

8 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Ce procesor are laptopul?
jocurile ar trebui sa mearga pe low-medium cu 30 fps cu un procesor bun

| Dddsasul explică (pentru FatUglyVirgin):

E un Intel i7 4500U

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Dddsasul):

8850M e echivalentul la nVIDIA 750M

| Dddsasul explică:

Intel i7 4500U

| Dddsasul explică:

1 nu mi-ai raspuns la intrebare, 2 daca nu ai observat mai sus e placa video de laptop pentru ca imi iau un laptop =] tipul de mai sus a nimerit exact laptopul pe care vreau sa il iau

| Tudorvladimirescu a răspuns:

Aia e o placa video de laptop, merge orice joc cel putin la low http://bit.ly/1tZmwuo

| Dddsasul explică (pentru Tudorvladimirescu):

Pai laptopul asta voiam sail cumpar dar nu stiu cat de buna e placa video si de aia intrebam

| Tudorvladimirescu a răspuns (pentru Dddsasul):

Eu unul nu mam inteles nici o data cu placile video Amd radeon sau ati radeon. Mereu am preferat Nvidia daca vrei sa te joci pe el iti recomand tot invidia. Cu toate astea nu stiu daca mai gasesti la 26mil i7. Uite de exemplu asta ar avea un i7 mai puternic in el si un nVIDIA http://bit.ly/1kHuCyr