| Lightdark a întrebat:

Când a fost inventat primul ecran OLED Super AMOLED LCD QOLED QLED și de ce numele de OLED și IPS LCD se scriu cu inițiale și la Super AMOLED super se scrie cu litere mici măr interesa să știu anul in care s-a inventat primul ecran din lume încă ceva display-urile CRT au fost succesivele OLED? aveau cumva fosfor care în timp se ardea precum super AMOLED OLED și se producea Burn-in Așa mi-a spus cineva cumva un display IPS LCD poate dura la infinit adică mai bine de 150 de ani?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"display-urile CRT au fost succesivele OLED?"

nope, fură predecesoare

| Lightdark explică (pentru sierra1):

Da ce ma-ți lămurit

| sierra1 a răspuns (pentru Lightdark):

In loc să zici "merci", mai și scrii cu picioruțele.

Pese - se scrie "m-ați"... așa că ai putea zice și pentru asta, incă un "merci"