| anonim_4396 a întrebat:

Cand deschid calculatorul mi se cere sa introduc parola, desi nu am setata nici o parola la calculator si e prima oara cand apare asa ceva, dau ok si porneste calculator, dar nu inteleg de ce imi apare.Stiti cum pot face sa dispara acest lucru?

6 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Poate ai dezactivat Welcome Screen si acum iti apare o caseta din aia cu nume si parola si daca dai ok intra si asa, ca de fapt n-are parola setata. Sau ai modificat tu altceva. Vezi sa nu fi umblat pe la placa de retea, sa-i fi modificat/instalat ceva.

| Aero a răspuns:

Fa ce stii, ce vreitongue

| sTeFaN_2897 a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci ca sa dispara:

1. Control Pannel
2. User Acounts
3. User Acounts
4. Change the way users log on or off(a 3a sagetuta)
5. Bifezi ambele casute(a 2a s-ar putea deja sa o ai bifata, o lasi asa)
6. Apply Options
7. Inchizi fereasra
8. GATA!big grin

Dai restart si vezi daca a mers. Daca a mers, te rog sa ma anunti printr-o fondita, ca sa stiu si eu, sa dorm linisit, nu de altabig grin. O zi bunawinking

| ihaterain a răspuns:

Nu chiarthinking
asa a facut si al meu o perioada dar apoi a revenit la normalthinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am umblat deloc la placa de retea, iar welcome screen-ul este activat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat si nu merge nici cu user acounts...sad cred ca trebuie reinstalat windowsul