| anonim_4396 a întrebat:

Cand folosesc laptopul pe baterie se intuneca ecranul putin, ce are? E luminozitatea la maxim.

12 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Pai mai pe romaneste,exista diferente dintre curentul de la baterie si cel din priza, cel de la priza fiind mai puternic si permanent, cel de la baterie limitat si mai slab. De aici tragi concluzie. E posibil sa fie si o chestie incorporata gen Battery Saver, dar ma indoiesc, as merge pe prima varianta.

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

M-am gandit si eu la asta
Nu trebuie sa-mi explici neaparat pe romaneste, ca nu-s prost

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

In dreapta ecranului ai semnul bateriei da opțiuni si alege setările apoi vezi ca ai 4 moduri de funcționare a sistemului alege unul dintre ele

| anonim_4396 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

E pe High Performance, totul e la maxim

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa fac la toate, nu doar la tine, din cauza ca bateria practic se consuma mult mai rapid, chiar si cand este pe battery saver.

| CPAElites a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti omori bateria asa.

| Seven07 a răspuns:

Are un mod prin care iti scade luminiozitatea setat din setarile de baterie " bathery saver" ( parca), si pana nu il schimbi de acolo de la setarile acelea salvate nu vei putea marii luminiozitatea.

| anonim_4396 explică (pentru Seven07):

E pe High Performance

Răspuns utilizator avertizat