| tigrul2 a întrebat:

Cand imi fac cont de paypal si dcaa n am card pot adauga un cont bancar de la orice banca din Romania?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, trebuie ca acel cont de banca sa-ti apartina ori a unuia din parintii tai. Dupa ce ti-ai facut contul de Paypal, iti va spune sa iti activezi contul, ti se vor extrage 1 euro din cont pentru verificarea existentei contului pe care il detii si cu extrasul de la banca vei avea un cod pe care il vei scrie in contul de la Paypal, apoi acestia iti vor restitui banii inapoi in cont.

| tigrul2 explică (pentru MihaelaDart):

A deci daca e o banca care nu este cunoscuta tot imi accepta contul?

| MihaelaDart a răspuns (pentru tigrul2):

La Paypal poti sa ai cont bancar si din China, doar va trebui sa iti faci un drum pana acolo sa-ti deschizi un cont bancar. Cand ai cont bancar ai din start si card bancar sau o carte de vizita cu contul bancii tale pana iti ridici cardul de la banca sau vine acasa. Trebuie sa scrii in Paypal datele de pe cardul bancar: Iban-ul, datele expirarii si ceea ce iti mai cere acolo.