| Crisstinayy12 a întrebat:

Cand instalez Adobe flash player imi scrie

Please close the following program(S), then click continue.

X Chrome

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Trebuie inchise programele ca sa se poata continua instalarea. Acele programe folosesc Adobe flash player (varianta existenta, cea veche) si pana nu sunt oprite acele programe, fisierele Adobe vechi sunt blocate fiind utilizate, deci nu pot fi inlocuite cu cele noi. Dupa ce sunt oprite programele aratate in fereastra de instalare, fisierele Adobe vechi sunt deblocate si pot fi inlocuite cu cele noi.

Daca sunt programe ce nu se inchid, se poate folosi task manager pentru inchiderea lor.

La nevoie se poate da un restart calculatorului si se reincearca instalarea lui Adobe.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Asa si de ce nu-l inchizi, ai vreo retinere?