| BifiMt a întrebat:

Am incercat sa instalez Adobe Flash Player.Mi s-a descarcat in laptop, am dat Run, iar cand mi s-a descarcat pana la 50% imi apare "please close the following program, then click continue:chrome" Problema e ca am si Chrome si Opera inchise.Ce as putea face? Multumesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Apasa simultan Alt Ctrl Delete, iar ultimul in lista e Task Manager.
Deschide-l si vezi ce consuma resursele sistemului si daca ai si browser activ printre servicii.
(Processes).
In tutorial gasesti si alte metode de a deschide Task Manager.
https://www.youtube.com/watch?v=DH0C-bgAgSg

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Un proces in Task Manager este activ, legat de browsere.
Incearca sa il opresti.
Flash Player nu se poate actualiza in aceste circumstante.

| BifiMt explică (pentru dannyel86):

Cum as putea?

| dannyel86 a răspuns (pentru BifiMt):

Ce fel de Windows ai?

| BifiMt explică (pentru dannyel86):

Windows 7.

| BifiMt explică (pentru dannyel86):

Multumesc mult.Inca o intrebare, daca se poate.Mi s-a instalat, am dat finish si mi s-a deschis o fereastra in Internet Explorer:Step 3 of 3 si spunea ceva de genul:Start 10 free..Ar fi trebuit sa dau start? Am iesit si acum cred ca trebuie s.o iau de la capat.

| dannyel86 a răspuns (pentru BifiMt):

Odata cu Adobe Flash Player se instaleaza si programe suplimentare (antivirusi sau alte genuri) daca nu esti atent.
Atunci cand actualizezi flash-ul, trebuie sa ai grija ca pe pagina oficiala sa debifezi softurile care se instaleaza inutil (difera de la browser la browser - la mine apare McAfee, un antivirus).
"Start 10 free" poate fi un soft suplimentar, pe care il poti dezinstala din lista de programe din Control Panel
https://www.youtube.com/watch?v=Vc0c7b-z9-c

Adobe Flash Player s-a instalat cu succes, daca pe pagina deschisa in browser nu ti-au aparut mesaje de eroare. :)

| BifiMt explică (pentru dannyel86):

Multimesc mult!

| BifiMt explică (pentru dannyel86):

Multumesc mult!

| dannyel86 a răspuns (pentru BifiMt):

Apasa simultan Alt Ctrl Delete, iar ultimul in lista e Task Manager.
Deschide-l si vezi ce consuma resursele sistemului si daca ai si browser activ printre servicii.
(Processes).
In tutorial gasesti si alte metode de a deschide Task Manager.
https://www.youtube.com/watch?v=DH0C-bgAgSg