| Digital112 a întrebat:

Cand vreau sa deschid pc apare asta
http://imgur.com/WszPGzo si ramne blocat cu poza aia
Are virusi, cum fac sa il deschid sa apara dekstopu ca sa-l devirusez? Se deschide si trebuie sa aleg daca sa porneasca in safe mod, normal, etc...
Cum il deschid? Fara sa bag iar windowsu. Funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aia se numeste eroare "blue screen" (ecran albastru) si se datoreaza Windowsului si trebuie reinstalat sau o defectiune a HDD-ului sau memoriei. Buteaza de pe un CD de instalare si sterge tot HDD-ul si reinstaleaza Windowsul. Daca nu merge este defecta una din cele doua piese.

1 răspuns:
| CosminAlex1999 a răspuns:

Cand porneste calculatorul apasa imediat pe F2 si alege safe mode, si de acolo faci devirusarea. Dar trebuie sa ai un antivirus pe cd. Daca nu reinstall windows.