| TheBlackCrystal a întrebat:

Cand vreau sa ma loghez pe yahoo messenger imi spune ca trebuie sa verific conexiunea la internet dar internetul merge f. bine si dovada e faptul ca acum scriu aici pe TPU.Am incercat sa caut pe net ceva ajutor la problema mea si am gasit, ba chiar persoana aceea avea exact aceeasi problema ca mine si acolo scria ca as putea sa incerc sa dezinstales messsengerul pe care il am si sa instalez unul nou. Deci l-am dezinstalat si apoi l-am descarcat din nou de pe net insa nu ma lasa sa il instalez pentru ca zice ca nu am internet si ca nu merge fara. Tin sa precizez ca inainte aveam messenger 11.5 si am descarcat tot 11.5.
Ce pot face ca sa pot intra pe messenger? Daca stiti va rog sa ma ajutati ca dau si funda!

Răspuns Câştigător
| ChristiaNNN a răspuns:

Pai...de exemplu, Bitdefender are o optiune in care poti adauga executabile (.exe) la favorite. Ce face acest lucru? Acest lucru face ca antivirusul sa considere executabilul de incredere si sa nu-si mai foloseasca "puterea" asupra lui, astfel dandu-i libertatea sa ruleze propice.

8 răspunsuri:
| ChristiaNNN a răspuns:

Incearca cu o versiune mai veche a clientului de messenger. (ex: yahoo messenger 8, 9, 10). Daca nici asa nu merge iti recomand o scanare a pc-ului.(putin probabil sa mearga apoi, dar merge incercata). Daca nici asa, pune executabilul messengerului la favorite in antivirus. Succes!

| TheBlackCrystal explică (pentru ChristiaNNN):

Dar nu ma lasa sa instalez nimic (face sunetul ala de eroare "zbang")

| ChristiaNNN a răspuns (pentru TheBlackCrystal):

Cum suna eroarea? Ai putea scrie aici exact eroarea?happy

| Dollicious a răspuns (pentru TheBlackCrystal):

Atunci e posibil ca conexiunea internetului sa fie slaba, sau ai virusi, sau e o problema cu messenger-ul tau, incearca alta versiune!

| TheBlackCrystal explică (pentru Dollicious):

Conexiunea la net e destul de buna dar nu am inteles partea cu
"Daca nici asa, pune executabilul messengerului la favorite in antivirus"
Nu stiu sa fac asta blushing,

| ChristiaNNN a răspuns (pentru TheBlackCrystal):

Pai...de exemplu, Bitdefender are o optiune in care poti adauga executabile (.exe) la favorite. Ce face acest lucru? Acest lucru face ca antivirusul sa considere executabilul de incredere si sa nu-si mai foloseasca "puterea" asupra lui, astfel dandu-i libertatea sa ruleze propice.

| SmileYasminutzaa a răspuns:

Buna! Si eu cred ca am avut si eu cazul asta asemanator! Cand ai deschis yahoo messenger acolo sus este este Messenger ->Connection Preferences-> daca e cumva pe al doilea bulina inseamna ca merge prost ar trebui sa pui pe prima bulina iar dupa aia acolo mai jos(tot la connection preferences) mai este Internet Connection ar trebui sa pui Dial-up.Eu am facut asta si mi-a mers dupa aia normal nu s-a mai aparut asa. Incearca si tu!

| Lilia2621 a răspuns:

Incearca sa stingi calculatorul si sa-l aprinzi din nou, sau incearca sa stingi netul si apoi aprinde-l din nou. Daca nu atunci nu stiu, poate e vreo problema cu calculatorul.

| NoMusicNoLife25 a răspuns:

Mai incearca si tu.