Întrebare recomandată | alecsandrabubz09 a întrebat:

Cannon sau Nikon?

Vreau sa imi iau o camera profesionala pentru fotografie dar nu stiu ce firma este mai buna am auzit multe parere bune despre ambele voi ce credeti?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu prefer Nikon

| michelia a răspuns:

Ambele sint firme bune, vezi si ofertele pe eMAG de ex si ar fi bine sa citesti review-urile de acolo ale celor care deja le-au cumparat.
Personal, prefer Canon ( si poza mea mea de la avatar o spune), dar tu ia deciziile in functie de ofertele de pe piata si de bugetul tau.

| Foxyyyy a răspuns:

Nikon

| kiv1990 a răspuns:

Nikon, sora mea lucreaza jurnalist si lucrat cu aparate diferite, ei si eu le-am incercat, asa ca Nikon. cu toate ca si cannon nu e rau

| Generalul a răspuns:

Ambele sunt bune si folosite de profesionisti peste tot in lume, important e sa te gandesti pentru ce vrei mai exact aparatul si cat vrei sa investesti pentru asta. Uita-te daca nu cumva prinzi unul la o promotie si care ar fi cel mai bun pentru tine pret/calitate.

| duuh a răspuns:

Canon*
Amandoua sunt bune. Dar daca tu ai de gand sa fotografiezi pahare cu suc, sau orice altceva de genul, sau daca asta consideri artistic, atunci iti recomand sa nu iti arunci banii pe o camera profesionala.

| viktor7 a răspuns:

Daca iti iei ceva professional 20 25 30milioane iti recomand Nikon cannon e praf e scump si degeaba am si eu cannon nu scoate poze ca Nikon te sfatuiesc sa iti iei Nikon

| alecsandrabubz09 explică (pentru viktor7):

Tu ce model ai de la Nikon si de la cannon?

| viktor7 a răspuns:

Am cannon si Nikon are un prieten am facut comparatie intre pozebig grin nu spun ca cannon nu este bun este o firma excelenta in aparate foto dar mai bun Nikon

| Ramona569 a răspuns:

Nikon

| YoungMin a răspuns:

Eu am 2 aparate profesionale si ambele sunt de la Nikon happy Unul il am de 4 ani si inca merge perfect. Ar trebui sa te intresezi si in momentul in care cumperi aparatul de la un furnizor sau ceva e genul big grin

| koala99 a răspuns:

Nikkon este mai bun

| Profiroiu_Adriana_1994 a răspuns:

Cannon