| peace2013 a întrebat:

Care antivirus credeti ca e mai bun?
Bitdefender Plus sau Avast
Pentru Windows 7

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Eu folosesc Avast free si sunt multumit.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Programul antivirus se alege in functie de performantele tehnice ale calculatorului (de regula cele mai bune au nevoie si de caracteristici tehnice mai bune) si nu de sistemul de operare si in functie de faptul ca vrei unul cu licenta sau unul gratuit.
Parerea mea este ca avast! este destul de bun, atat varianta cu licenta, cat si cea gratuita.

| raduradu2014 a răspuns:

Nortonc cel mai bun

| IonutGaby a răspuns:

Bitdefender daca ai ceva resurse mai mari, dar ceva slabut Avast

| FoundYouLover a răspuns:

Cred ca orice antivirus e mai bun pentru Windows 7 decat Bit Defender. De ce? Pentru ca de cand am Windows 7 am incercat in repetate randuri sa-mi instalez Bit Deffender si ori mi-a dat eroare la instalare, ori cand voiam sa scanez, deci serios, Bit Defender e de "cacao" cand vine vorba de Windows 7, asa ca mai bine iti instalezi Avast, sigur e mai bun!

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Salut!
Frate nu conteaza windows-ul, cel mai bun antivirus este Avast, mie mi-a spus un specialist IT.
Succes!winking

| florin96ak47 a răspuns:

Ai incredere in mine, Avast e cel mai bun antivirus posibil! (si e gratis)

De cand am Avast nu am avut NICIODATA probleme cu virusii.
Am avut si Bitdefender; antivirusu' asta e ca o mama super-protectoare. Nu te lasa sa faci absolut NIMIC. 90% dintre jocurile si programele care le instalam zicea ca sunt virusate si nu puteam face nimic (prietenii le aveau si nu au avut nicio problema, unele le am si acum). Si in plus calculatorul merge foarte greu. Lasa patriotii care zic ca Bitdefender e cel mai bun, ei zic asta doar pentru ca e romesc.

Ai grija sa nu ai 2 antivirusuri instalate in acelasi timp ca apoi o sa trebuiasca sa-ti reinstalezi windowsul!

| Caddillac a răspuns:

Eu folosesc si cred ca este mai bun Avast.

| Valeanu_Valentin_1999 a răspuns:

Avast de 1000de ori e cel mai bun antivirus si e strict impotriva virusilor

| Șeptichin_Vadim_1993 a răspuns:

Nod 32 e cel mai bun! Protejeaza 89% de vizusi iar Avast 85%