| bytzy09 a întrebat:

Care credeti ca e cel mai bun browser de internet? am avut google chrome dar de aseara nu mia merge l-am reinstalat de 5 ori ca nu stiu ce are se tot blocheaza sad
voi ce browser avrti?big grin

13 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Eu am opera, nu se blocheaza, are opera turbo, opera dragonfly etc. merge repede pe internet.

| Kylexy a răspuns:

Mozila Firefox

| Lumine a răspuns:

Buna!
Iti recomand Mozilla Firefox.
http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/

Succes!

| T7uk a răspuns:

Opera este cel mai rapid browser dar are unele probleme cu incarcarea aplicatiilor care utilizeza Flash Player.
Eu iti recomand sa incerci Safari sau Mozilla Firefox.

| AnTiBioTic a răspuns:

Mozilla e f bunwinking

| MnereaDarius a răspuns:

Nici nu are rost sa comentez la acest topic intrucat fiecare veti avea pareri diferite, dar totusi o fac. Chrome nu ti s-a bloca pentru ca e "incet" ci pentru ca, computerul tau nu beneficiaza de resurse suficiente si astfel avand multe programe in executie este suprasolicitat, adica iti merge greu. Google Chrome este cel mai rapid (prin impecabila gestionare a memoriei Ram si Cache) si sigur browser existent (imposibil de spart). Sunt curios sa vad ce zici de Firefox, daca pana si Chrome ti se bloca.

Uite ce recomand: Adauga memorie Ram suplimentara, apoi aloca-ti 30 de minute din timpul tau si echipeaza-ti PC-ul cu minimul de softuri pentru intretinere (ex: CCleaner, Defraggler, Glary Utilities) si nu uita de antivirus (Avira). Nu uita sa scapi de programele inutile ce nu fac altceva decat sa-ti incetineasca sistemul de operare.

| George_Simion_1996 a răspuns (pentru MnereaDarius):

Eu am instalat google chrome. totul bine si frumos pana deschideam 2 taburi: 1 youtube si unu cu care cautam pe un sait oarecare, chiar si pe google. cand dadeam refresh la o pagina google chrome se bloca pur si simplu si se oprea si muzica. Mam enervat si am instalat mozilla 11 parca era si am instalat addonurile deschideam youtube si cu alte 10 taburi si nu se bloca absolut deloc mergea ca si cum as fi avut un singur tab. Am descarcat si Opera si acolo puteam la fel. cred ca google chrome are totusi unele buguri.

| Ciufiiiiiiix a răspuns:

Eu am mozila si e foarte bun

| TheMLG a răspuns:

Si eu am avut google chrome : la inceput viteza de internet era mare, totul mergea bine. Dupa 1 luna se bloca pluginul flash (shockwave flash mai precis) la fiecare 5 minute si nu puteam juca jocuri gen conquiztador si goalunited. Recent mi-am instalat mozzila firefox si totul merge perfect. Conform "cercetatorilor" browserele au fost supuse la teste : viteza mozzila firefox>google chrome> opera>ie9> safari.Securitate : google chrome (mai putin important cat ai antivirus).

| ricardocool a răspuns:

Eu am mozila si sunt foarte multumit de el

| SiposIulyan a răspuns:

Eu folosesc peste 5 browsere, am nevoie de toate, depinde la ce vrei sa il folosesti. daca vrei sa stai doar pe net e bun Chrome

| MmAaRrIiOo1988 a răspuns:

Mozila firefox