| BoogieqTp a întrebat:

Salut, am reinstalat windows-ul si totul merge in afara de google chrome si alte browsere, care dupa ce ma uit 5 secunde pe orice site se blocheaza imaginea de la browser si trebuie sa micsorez si sa maresc iar fereastra cu browserul sa se deblocheze, dar dupa alte 5 secunde se blocheaza iar si tot asa. Sper ca ati inteles ce vreau sa zic, am reinstalat browserul de 4-5 ori si tot nu merge. Stie cineva ce pot sa fac?

11 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Depinde cum ai reinstalat windows-ul. Daca ai avut PC-ul virusat inainte iar cand ai reinstalat windows-ul nu ai formatat complet hardul atunci au ramas si virusii. Incearca cu Internet Explorer si vezi daca iti merge.

| BoogieqTp explică (pentru JohnnyWylde):

Am formatat hardul cand am reinstalat windows-ul..normal. Merg internet explorer si opera dar alea se blocheaza mai greu, cam la 10-15 minute. Alte idei?

| JohnnyWylde a răspuns (pentru BoogieqTp):

Pastreaza Opera. Mie mi s-a parut un browser destul de bun.

| BoogieqTp explică (pentru JohnnyWylde):

Pai m-am obisnuit cu chrome-ul si as vrea sa il repar. mai ai vreo idee? si chiar daca as ramane pe opera si acolo imi face asa dar mai rar.

| JohnnyWylde a răspuns (pentru BoogieqTp):

Nu stiu ce sa iti spun. Verifica daca windows-ul e pe 32 biti sau 64 biti si instaleaza versiunea corespunzatoare. Verifica daca ai toate softurile auxiliare instalate gen Adobe Flash Player, Microsoft NET Framework etc.

| BoogieqTp explică (pentru JohnnyWylde):

Windows-ul e pe 64, am instalat Adobe flash 11, Adobe flash 12 plugin ActiveX si java. Net framework si le-a instalat windows-ul. Alte idei?

| JohnnyWylde a răspuns (pentru BoogieqTp):

Niciuna momentan.

| TheSoldier a răspuns:

Buy a new pc.

| BoogieqTp explică (pentru TheSoldier):

Daca postezi doar sa faci raspunsuri date mai bine nu mai postahappy

| Rzwq a răspuns:

Instaleaza driverul de la placa video, Adobe flash player si java. Daca tot la fel face, incearca sa instalezi alt windows.

| BoogieqTp explică (pentru Rzwq):

Am instalat driverele, Adobe flash 11, Adobe flash 12 plugin ActiveX si java dupa ce am instalat windows-ul...