| Joint_4006 a întrebat:

Care credeti ca e mai bun, Windows Xp sau Windows 2000? Am auzit cum ca windowsu` 2000 ar fi mai stabil.

Răspuns Câştigător
| greenmile00 a răspuns:

Ar fi bine sa incerci windows 7, gandeste-te doar din punct de vedere al utilizatorului, o nou platforma practic ce va acapara piata, mult mai stabila decat XP si Vista. Ca o comparatie intre XP si 2000, tot ceea ce pot sa iti spun e ca pentru un user obisnuit nu poti simti diferentele de stabilitate. Ele pot fi simtite doar de un profesionist.

8 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Nu stiu la ce mai folosesti Windows 2000, sincer. Era bun pe vremuri, cand se faceau retele frumoase. Astazi e depasit. Windows XP SP3 iti recomand, daca nu ai alte optiuni (un VISTA SP2 sau win7 n-ar strica).

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Win XP cu un firewall bun (Online Armor care e free) e cea mai buna optiune pentru orice aplicatie care sa nu necesite mai mult de 3 GB RAM pentru ca XP nu stie cu mai mult. Stabilitate, ergonomie, compatibilitate maxima. Windows 7 e doar o interfata frumoasa pentru XP. Singura diferenta majora dintre astea 2 ar fi securitatea dar daca te pricepi putin sa-ti configurezi firewallu ala de care vorbeam, cum trebuie, diferentele tind spre 0.

| matraguna1 a răspuns:

Ia-ti XP. toate programele sunt compatibile cu win XP si se comporta f bine.

| Revolt666 a răspuns:

Windows 7 clar

| Revolt666 a răspuns:

Insidee rahate pe el de win98 si bagati-l in c. ur... ca e mai sigur

| Joint_4006 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| Insidee a răspuns:

Cu cat e mai vechi cu atat mai sigur...pe win 98 de ex nu ai erori cate ai pe XP, dar pe 98 nu iti merg toate programele care merg pe XP, ca acum majoritatea sunt facute pentru XP...si compatibile cu 2000 ca seamana, dar nici cu 2000 nu sunt toate
eu zic sa pui XP, sfatu meu.

| madaa_9439 a răspuns:

Windows 7.