| Daniel_Pascal_1977 a întrebat:

Care dintre aceste 2 placi video e mai buna pentru gaming GAINWARD GEFORCE GTX 750TI GOLDEN SAMPLE, 2GB GDDR5 sau ASUS RADEON R7 260X R7260X-DC2OC-2GD5 merci!

Răspuns Câştigător
| PCinfo a răspuns:

Pentru gaming sunt foarte bune amandoua.
Dar mai buna este GeForce GTX 750TI daca ai si un i5 langa ia poti rula pe high toate jocurile actuale si cele care vor aparea in urmatorii 3-4 ani.
Multa bafta happy

| Daniel_Pascal_1977 explică (pentru PCinfo):

Pe un i3 e ok? multumesc pentru raspuns

| PCinfo a răspuns (pentru Daniel_Pascal_1977):

Destul de ok pe un i3, dar ti-ar recomanda ceva Quad Core sau chiar hexa...
, un AMD FX 6300 3.5 GhZ (hexa core) sau AMD Athlon II x4 760K 3. 8GhZ (quad core).

| sltlp a răspuns (pentru PCinfo):

De ce minti poporul laughing. In 3-4 ani 750ti-ul ala abia o sa ruleze pe low. Si asa, vorbesti de prezent? Uite cum ruleaza 750ti AC Unity big grin

| PCinfo a răspuns (pentru sltlp):

Nu mint nici un popor, asta ca nu sunt presedinte.
Eu am placa si un procesor AMD FX 8350 + 8 GB RAM si joc orice joc pe Ultra.
Placa NVIDIA GeForce GTX 750Ti este extrem de buna dar trebuie sa stii sa o asociezi si cu celelalte componente ale PC-ului dvs. pentru o performanta f. buna la buget mediu.

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

750ti.

| TwiSt1997 a răspuns:

Ambele sunt ok.Parca as inclina putin spre 750ti.

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

GEFORCE gtx 750ti

| Daniel_Pascal_1977 explică:

Http://www.hwcompare.com/17288/geforce-gtx-750-ti-vs-radeon-r7-260x/ nu stiu ce sa mai zic :) cam greu de decis, mutumesc tuturor pentru sfaturi!