| florin1998florin a întrebat:

Care dintre cele doua placi video face mai putin zgomot:
AMD RADEO R9 270x vs GIGABYTE GeForce GTX 660

11 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

Gigabyte GeForce GTX 660

| florin1998florin explică (pentru annaangel17):

Ai avut aceasta placa video?

| annaangel17 a răspuns:

Nu, am avut Amd radeo r9 270x si nu prea imi placea cum se aude..de aceea presupun ca face mai putin zgomot cealalta.

| florin1998florin explică (pentru annaangel17):

Dar poate de gigabyte nu face zgomot. Dar in rest era totul in ordina cu placa video?

| buzucan a răspuns:

NVIDIA e mai silentioasa, dar ar fi mai bine sa astepti niste raciri custom de la amd... vor fi peste nVIDIA...

| maxb a răspuns:

GTX 660 deoarece este mai rece deci temperaturi mai mici.

| Yellow94 a răspuns:

Salut,amandoua sunt egale la nivelu de sunet scos...dar vezi ca in CD-u cu drivere ai un progrm de tunat si de acolo poti sa selectezi ce turatie vrei tu sa aiba ventilatoarele ...in acest mod le faci mai silentioase, sau invers

| florin1998florin explică (pentru Yellow94):

Aha, dar in rest ar fi bun Gigabyte AMD RADEO R9 270 x?

| Yellow94 a răspuns (pentru florin1998florin):

Frate cea mai buna e AMD RADEO R9 270 x, daca ai bani sa ti-o ei ar fi tare

| Andy26 a răspuns:

Nu ai specificat de cât la GTX de cine e făcută, depinde de modelul Amd Radeon R9 270x (în cazul meu eu sunt de partea AMD, VaporX), e rece și silențios.

| florin1998florin explică (pentru Andy26):

Gigabyte cu trei ventilatoare