| Udrea_Dragos_1996 a întrebat:

Care dintre laptop-urile de mai jos credeti ca este mai bun?

http://altex.ro/......-4gb-linux

Sunt bune pentru gaming?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EkToR a răspuns:

Frate acum sincer da este 950M dar mai toate placile video au M din cauza ca e un laptop:))
Si acum o luna sau doua am testat un laptop cu i5 si acea placasa +8gb ram si mergea gta 5 pe el low-medium in 40-50-55-60fps cam asa se invartea, gandeste-te ca uni oameni au nevoie de un laptop nu neaparat de un pc de gaming.
De ex eu sunt o persoana mobila sa spun asa si imi iau laptopul mai peste tot :
http://altex.ro/......b-free-dos
Acm depinde si de preferinte stiu ca in banii astia imi luam o racheta de pc dar na...

6 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Sa lamurim chestia asta din prima, ca sa nu fie confuzie: Nici un laptop nu este bun pentru gaming. Ele sunt facute pentru Office, mai ales Acer-urile.

Placa aia video nu e buna deloc, deoarece este "M" (Mobile). Informeaza-te sa vezi cat de proaste sunt.

Intr-adevar, ti-ar rula jocuri, dar nu cele din 2015-2016, si sa nu te astepti la gaming 1080p. Din nou: Laptop-urile nu sunt pentru gaming.

| RAY a răspuns (pentru Speed99):

Eu am 960 m si ruleaza foarte bine gta 5 pe full hd cu 30/40 de fps, nu sunt chiar asa rele placile video pentru laptop

| RAY a răspuns (pentru Speed99):

Pentru gaming ocazional e bun, desigur ca un desktop e mult mai bun la banii astia si perfomante mult mai mari asta e logic

| EkToR a răspuns (pentru Speed99):

Frate acum sincer da este 950M dar mai toate placile video au M din cauza ca e un laptop:))
Si acum o luna sau doua am testat un laptop cu i5 si acea placasa +8gb ram si mergea gta 5 pe el low-medium in 40-50-55-60fps cam asa se invartea, gandeste-te ca uni oameni au nevoie de un laptop nu neaparat de un pc de gaming.
De ex eu sunt o persoana mobila sa spun asa si imi iau laptopul mai peste tot :
http://altex.ro/......b-free-dos
Acm depinde si de preferinte stiu ca in banii astia imi luam o racheta de pc dar na...

| Speed99 a răspuns:

Ceea ce incerc sa zic este ca (,) cu banii aceea iti iei naveta spatiala de PC. Cauta la Altex, si vei fi uimit.

| EkToR a răspuns:

Din cate vad eu e acelasi laptop in fine oricum e destul de bun acum depinde si ce vrei sa joci daca vrei sa joci un joc normal gen moba/csgo e perfect.
Dupa parerea mea merg si jocuri destul de ok gen gta5 etc...

| rary112199 a răspuns:

Este acelasi laptop si este destul de bun. Dar in jocuri care solicita destul de mult se poate incinge destul de tare din cate vad eu. Coolerul este slabut si nu are multe guri de ventilatie. Eu iti recomand cu acei bani sa iti faci o unitate pe piese mai buna si poate chiar mai ieftina sau sa cumperi una gata facuta dar iesi cu cateva milioane in plus.