| romanu22 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi cumpar un laptop pentru gaming dar as vrea sa ma tina si bateria cel putin 2 ore si nu stiu ce laptop sa aleg:Laptop LENOVO Ideapad 700-15ISK, Procesor Intel® Core™ i7-6700HQ pana la 3. 5GHz, 15.6" Full HD IPS, 8GB, 1TB, NVIDIA GeForce GTX 950M 4GB, Free Dos sau Laptop ACER Aspire V5-591G-74PY, Intel® Core™ i7-6700HQ pana la 3. 5GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 256GB, NVIDIA GeForce® GTX 950M 4GB, Linux.Sau stiti voi alt laptop mai bun si sa se incadreze in buget de 3300 de lei.Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Laptopurile specificate de tine sunt slabute din punct de vedere al performantelor/sistemului de racire. In acelasi pret ai asa ceva : http://www.pcgarage.ro/......dos-black/
AI pe el o placa video mai performanta si de asemenea cu memorie de tip GDDR5, o racire mai performanta, si tastatura iluminata.
Cat in privinta bateriei..nu tine 2 ore nici macar pe un laptop de 80.000 lei ( in timp ce faci gaming ). Laptopurile de gaming au componente performante care consuma destul de mult curent in raport cu ce poate oferi bateria lui.

| adrian9026 a răspuns (pentru Jipa95):

Voi ce ati alege dintre Acer si Lenovo? si de ce?

5 răspunsuri:
| Axelrunda a răspuns:

Lenovo Ideapad este vazut ca un laptop foarte bun. Laptopele Acer sunt si ele bune, dar am experiente rele cu Acer. Dupa mine cele mai bune gaming laptops sunt de la Asus si Origin.

| adrian9026 a răspuns (pentru Axelrunda):

Ce probleme ai avut cu Acer-urile?

| alin6ase6ase a răspuns:

Laptop ACER Aspire

| iasminaa17 a răspuns:

Eu zic ca ar fi mai bine laptop Acer