| AleexTPU a întrebat:

Salut baieti. As vrea sa achizitionez de la un prieten un Laptop Acer care are urmatoarele specificatii : Procesor : Intel i3 2.4 Ghz, placa video HD Graphics 1780 mb, 4 gb RAM ddr3, hard 500gb( informatii de baza). Bateria tine ok, nu are nicio zgarietura. El mi.a zis ca accepta 10 milioane ( 1.000 lei). Este bun laptopul raportat la pret? Pot sa.l scot la 8 milioane? Funda, chiar o sa.mi fie de ajutor raspunsurile bune. big grin

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer eu mias mai aduna banii as cumpara ceva nou, poate cadea hardul si sa arate fara nici o zgarietura, asa ca configuratie merita 1000 de lei dar man nu ai garantie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Si eu am luat un laptop cu aceleas specificatii.Laptopul este Toshiba si am dat 8 mil.Am dat maiputin pentru ca baiatul se grabea cu banii sa plece in afara.
Totul este sa il pui la proba.Instalezi un joc si joci o perioada, o ora sau doua.Pui mana pe el sa vezi cat se infierbanta.Normal toate laptopurile se incalzesc la un joc dar sa nu se infierbnte sau sa restarteze.Asta va inseamna ca procesorul e pe duca.
Verifici si sanatatea hardului.Citeste ce scrie in link.

http://it.bzi.ro/cum-poti-verifica-starea-de-sanatate-a-hdd-ului-4015

Il poti scoate si la 8 mil, laptopurile noi cu aceste specificatii costand circa 14 -15 mil.

| naty1919 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic! nu prea sunt de acord sa cumperi la mana a doua! sunt multe laptopuri la 1000-1200 milioane si sunt bune! daca tu esti sigur si iti place cumpara-l

| Petrica1337 a răspuns:

Dupa cum l-ai descris tu, isi merita banii. Daca tie iti place cumpara-l, dar gandeste-te ca, daca se intampla ceva cu el, ce faci?
Nu mai bine faci asa:
Mai ai putina rabdare, strange-ti ceva bani pe langa cei 1000 de lei si cumpara-ti un laptop nou, poate mai bun ca al prietenului tau, si cu tot cu garantie.
Te vei simti mult mai satisfacut.
Daca nu, cumpara laptopul lui... Scapa-l de acea "povara", ca el ssiguratmai are vreo 6/7 milioane care ii va aduna cu cei 1000 de pe laptop, si isi va lua el unul nou si mai bun, nu tu.winking
Este doar un sfat. Gandeste-te.
Bafta!winking

| AleexTPU explică:

Laptopul a fost cumparat acum 2 ani. L.a tinut on conditii bune.