| IrinaAniri a întrebat:

Care e cea mai buna firma de telefoane dintre Nokia, Samsung, HTC, LG? PUTETI SA IMI SI MOTIVATI?

13 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Cu toate ca nu detin un telefon de marca Nokia, consider ca astea sunt cele mai bune adica rezista in timp mai bine decat celelalte dar si bateria se duce mai greu.

| corinusdeplus a răspuns:

Eu zic ca din punct de vedere al calitatii si rezistentei Nokia este pe primul plan.Samsung ar fi bun la noutati dar cam atat.

| mFlorian a răspuns:

Eu zic ca telefoanele Samsung sunt cele mai bune, sunt si bune si ieftine.

| Xtadelo a răspuns:

Samsung.

| MetalForever a răspuns:

Dintre cele pe care le-ai zis tu, HTC e cel mai bun.Sa-ti spun de ce:pai, Nokia sunt foarte bune, numai nu te tin mult; LG sunt cele mai proaste, sunt prea moi, prea lente; iar Samsung sunt prea sensibile.Crede-ma,am avut din fiecare modele cunoscute.Acum am Iphone 4s, sunt cele mai bune telefoane cele de la Apple.
P.S.O alta varianta ar fi Motorola.
P.S.Am spus astea avand in vedere modelele noi; deci iti recomand totusi un iPhone 4S

| IrinaAniri explică (pentru MetalForever):

Nokia nu te tin, iti bati joc de mine? Nokia sunt cele mai rezistente, eu am avut Nokia si l-am scapat cu totul in apa, l-am trranti de toti peretii laughing si tot merge bine acum

| SimpluAndrei a răspuns (pentru MetalForever):

Da ca si aplicatii si functii Apple este mai bun dar daca iti cade odata este gata in timp ce Samsung este mai rezistent

| MetalForever a răspuns (pentru SimpluAndrei):

Dar ai grija sa nu cadalaughing).Eu am 4s de 5 luni si niici o zgarietura nu are, si nu prea am grija de el.Doar daca il scapi.Dar, repet, daca nu il scapi nu are nimic.

| MetalForever a răspuns:

Ca sa ma intelegi, incearca sa-i scoti un buton, vezi, iese greu? Sau vezi, se zgarie usor.Asta daca nu cumva ai carcasa de metal.Asculta-ma,primul meu telefon l-am avut la 8 ani, a fost un Nokia 6200 slide, inca il mai am, dar tot e zgariat, dessi l-am tinut mai mult in carcasa.Ma-ntelegi? Si nu cred ca ai scapat un Nokia in apa si inca mai merge:p-Eventual daca l-ai tinut vreo 4-5 secunde asta am patit si eu:p.Dar asculta-ma, ia-ti un iPhone, costa ceva mai mult dar sunt... excelente!

| StephyMonster a răspuns:

Nokia sunt bune fiindcă le ține bateria mult de tot și sunt rezistente.Samsungurile sunt cele mai bune la Android și chestii dinăstea, adică ca smartphoneuri.HTC-urile sunt și ele bune doar că se mai blochează din când în când (eu am HTC) iar LG-urile sunt cele mai proaste-touch-ul e mizerabil, abia poți să dai un click, bateria le ține câteva ore, pur și simplu sunt cele mai lente. Dacă ai vrea un telefon nou cu excepția iPhoneului, eu îți recomand Samsung sau HTC,

| yooleonard a răspuns:

Voi ati uitat de tot de HTC.Eu zic ca are cele mai tari telefoane cu specificatii gen Beats Audio nici un telefon nu are asa ceva, are ceva care afunda vocile de pe fundal sa te auda receptorul numai pe tine, etc. Voi credeti ca daca este o firma noua nu este si performanta ca iPhone, Samsung, Nokia etc.Vin firme noi cu idei noi si tehnologie noua, asta e viitorul.Deci eu spun ca HTC este cel mai tare si cel mai bun de pe piata este HTC Droid DNA. happy

| PisicutzaTa a răspuns:

Nokia!

| Funky_6783 a răspuns:

Pai, am detinut un HTC ( android), un Samsung(android) si acum un LG ( de asemenea android), insa Nokia, doar din modelele vechi cu Simbian... Parerea mea este ca cel mai bune sunt HTC si SAMSUNG depinde dupa preferintele tale ( design, la ce vrei sa-l folosesti., etc ), insa LG sunt cele mai proaste, detin un LG optimus L7 P700 de aproape 2 luni si am lag si in Contacte sau Telefon, stiu ca e cam greu de crezut, dar foarte adevarat! Samsung si HTC, in+ am vazut ca nu ai mentionat Apple, sunt foarte bune! Dar depinde si ce vrei tu, ce OS ti se pare mai usor de utilizat., etc. Sper ca te-am ajutatwinking.