| SonicAndrei a întrebat:

Care e cel mai bun telefon din prezent?
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy Note 3
iPhone 5S
Nokia Lumia 1020
Nokia HTC One
ASUS PadFone
SONY Xperia Z Ultra

Cred că acestea sunt cele mai bune smartphone-uri din prezent. Care e considerat cel mai bun? Desigur, depinde și la ce îl folosești...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy Note 3, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/mobiles/compare.php?ids=3638%2C2493%2C3654%2C3451

http://www.smartprix.com/mobiles/compare.php?ids=3638%2C2736%2C2727%2C3360

Toate cele bune.

| SonicAndrei explică (pentru bursuc001):

Tu ești singurul (și primul) care mi-a dat date mai oficiale și de aceea primești funda.

| bursuc001 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Mda, într-adevăr, mie îmi place să îmi "argumentez" punctul de vedere happy
Altfel, putem să tot vorbim aiurea şi fiecare să spună altceva, fără să mai şti ce e corect...

Apropo : vezi că ai "uitat" să dai click pe fundiţă laughing
Glumeam, stai liniştit.

O zi frumoasă.

| SonicAndrei explică (pentru bursuc001):

Eu am dat... Probabil a fost o eroare. Odată am scris un răspuns și nu mi s-a postat întreg (am scris corect și frumos, nu era cazul să-mi fie respins).

| bursuc001 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Mda, se poate să fi fost şi o eroare ( au fost cam multe de vreo 2 săptămâni încoace ).

Oricum, acum se vede fundiţa happy

Mersi.
Nu era nevoie de fundiţă, că am destule ( peste 3000 )...
Dar, era simpatică chestia.

Mă bucur că te-am putut ajuta.

O seară frumoasă.

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galaxy 4 si Note 3, dar iti recomand o tableta

| SonicAndrei explică (pentru anonim_4396):

Păi se aseamănă mult cu tableta. Am deja o tabletă (dar nu se compară cu acestea), dar nu am zis că vreau să-mi cumpăr unul din lista de mai sus (le vreau pe toate dar de unde bani?). Oricum eu am ales deja Galaxy S4 și-l voi lua în primăvară când va apărea S5 (fiindcă se va ieftini).

| SonicAndrei explică:

Mulțumesc tuturor! Eu consider toate răspunsurile ca fiind corecte, chiar dacă am ales unul câștigător.

| stroedaniel13 a răspuns:

Raspunsul meu este: galaxy note 3 si ma bazez pe urmatoarele:

- are un procesor mai bun
- o diagonala mai mare
- baterie performanta
- camera filmeaza si face niste poze foarte bune

Mai departe iti recomand sa arunci un ochi peste parerile celor care au cumparat acest telefon. LE gasesti aici: http://bit.ly/1bC4xxg

| Lexi888 a răspuns:

Samsung galaxy note 3 e cel mai performant in prezent. funda?

| SonicAndrei explică (pentru Lexi888):

Într-adevăr, Note 3 e foarte bun și mi-ar plăcea să-l am. Dar ceva oficial?

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Eu zic primele 3, nu am cum sa aleg dintre ele, sunt foarte bune, unele lucruri le are iphonul dar nu il are samsungurl dar unele au samsungul dar nu il au iphonul, intelegi?

| SonicAndrei explică (pentru ToțiPentruUnu99):

Așa e. Fiecare are ceva special.

| Treistariustar a răspuns:

Htc one m8 este cel mai bun http://bit.ly/1w8JD0Q

| killeru22 a răspuns:

Eu zic ca Samsung galaxy s4 sau note 3

| SonicAndrei explică (pentru killeru22):

Așa aș zice și eu, dar am observat că Nokia (dar și Sony) au făcut telefoane foarte bune. Unii zic că Nokia HTC One e mai bun decât Samsung Galaxy S4.

| killeru22 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Depinde la ce te referi. De exemplu la s4 e un procedor quaad core si are 2 frecvente:1de1.6ghz iar cealalta de 1.2

| crocky a răspuns:

Eu am iphone 5 si sunt foarte multumit...as merge pe varianta iphone 5s...

| SonicAndrei explică (pentru crocky):

Am avut și eu ocazia să umblu cu un iPhone 5 și am văzut cum e. Îmi place mult, dar cred că a fost depășit de Samsung Galaxy S4/Note 3...

| Sasu_Tudor_1990 a răspuns:

Iphone 5s ate 64 bit este foarte compact dar si foarte rapid i-l iubesc am si un note 3 dar iphone se mișcare un pic de tot mai rapid eu l-am ales ca am iMac și de astea tot de Apple poate are doar un gb de Ram dar este foarte bine administrat deci el ar face cât doi sau 3 gb de Ram sistemul de opera n-a așa si așa nu prea poți sa i-l constumizezi dar daca iti pui jailbreak o sa poți face acest lucru dar o sa se miste unic foarte un pic mai lent oricum nu o sa simti diferența are un ecran mic dar nu imi plac nici ditamai palatele este din aluminiu unibaby are 90 % aluminiu are o aderenta foarte buna iar camera deși note 3 are 13 megapixeli. Pozele de pe iphone iasă parca mai clare da dar note are câte funcții super tari dar ți-am zis daca pui jalbrick la iphone 5s o sa aibă si el funcții sau are o funcție care Aplicațiile sa se deschidă mai rapid chiar de 2 ori mai rapid dar si note 3 are s Pen cu funcții mega tari are multe funcții dar daca simți lipsa lui shealt nu-i nimic ai m7 care daca iti instakezi aplicatii din app store poate face c face shealth sper ca te-am ajutat )happyhappy: