| WeAreSmart a întrebat:

Care e diferenta dintre iPod si iPhone?

6 răspunsuri:
| NeluFerchi a răspuns:

De pe ipod nu poti vorbi sau sta pe net doar asculta muzica si radio sau sa vezi filmulete incarcate de tine daca are ecran, si nu are nici camera, deci ii un fel de mp3 sau mp4 player iar iphone e asta http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5s-5685.php

| Niiiicu a răspuns:

De pe ipod nu poti suna, si atat, in rest sunt la fel, asta daca nu vorbesti de ipod nano care e doar un mp3

| paulmicutz a răspuns:

IPhone'ul este telefon.si iPod'ul este mp4 cu touch.imita foarte bine iPhone'ul.cu un iPodul nu poti suna pe nimeni evident.dar cu un iPhone poti asculta si muzica poti efectua si apeluri.

| SoreeeStackhouse a răspuns:

Pai ipod e un mp3 player, iar iphone e un telefon mobil big grin

| JuliaDiv a răspuns:

IPad-ul se conecteaza numai prin WIFI pe cand iPhone-le si prin retelele GSM... diferenta intre ele este ca primul este o tableta PC pe cand celalalt este si telefon.
Si mai sunt destule deosebiri intre ele!

| WeAreSmart explică (pentru JuliaDiv):

Eu in intrebare am scris iPod! nu iPad