| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Care e diferenta intre un Ultrabook si un notebook? Care e mai bun si de calitate?
Funda.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Ultrabook -laptop subtire (ultra-slim) usor si foarte capabil.
Notebook - laptop, e un alt nume, se termina tot cu -book.
Netbook - un laptop mai micut si mai putin capabil, folosit pentru lucruri mai putin solicitante.
Prefer Asus pentru ca am obiceiul sa le scap pe jos si sa vars apa pe ele, asa ca am nevoie de ceva rezistent. Sunt foarte bune. Daca as avea mai multi bani, as lua un Sony, doar sa ma laudhappy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ultrabook e un laptop subtire si puternic iar notebook e doar o alta denumire pentru un laptop normal.

| pozeanimate a răspuns:

Notebook - daca vrei sa joci jocuri
diferenta este foarte mare in favoarea notebook-ului
notebook concureaza cu desktop daca putem zice si asa

| trăncănici a răspuns:

Copy-book sau facebook! Funda!