| qwerty a întrebat:

Care este cauza acelei erori din Windows denumita "BlueScreen" in care ecranul se face albastru, scrie ceva cu alb, si apoi imediat calculatorul se restarteaza? Am intalnit aceasta eroare si pe Windows XP si pe 7 si apare total neasteptat.

Răspuns Câştigător
| zerozero a răspuns:

Conflict intre drivere sau instalarea unui driver gresit pot duce la BSoD, dar pot fi si alte cauze, that's why we use Linux and we're happy happy

3 răspunsuri:
| denisa1994 a răspuns:

Driver sau hardware instalate incorect sau conflict intre ele - cea mai intalnita cauza

| Trinity a răspuns:

E de la driverul de la placa video. am avut si eu problema asta. ia ultima versiune de driver pentru placa ta si nu ar mai trebui sa iti faca probleme.

Acum, există câteva lucruri pe care poate provoca erori albastru ecran. Dacă ar fi fost zece programe care rulează diferite în acelaşi timp, atunci care ar putea fi o cauza. RAM a computerului se pot ocupa doar atât de multe programe care rulează la o dată. Dar, în cazul în care erorile albastru ecran întâmpla semi-frecvent chiar şi atunci când dvs. nu se execută o tona de programe, atunci nu există, probabil, o problemă în registrul Windows.

Registry Windows este folderul cel mai important în computerul dumneavoastră. Acesta conţine informaţii sensibile care ruleaza toate software si hardware. Şi, din păcate nu se poate directorul curată şi este foarte adesea completate cu informaţii inutile şi coruptibili.

Aceasta este în cazul în care software-ul de reparaţii registru vine inch Prima dată când utilizaţi software-ul Registry Cleaner vă poate fi şocat de toate erorile fatale în registrul de dumneavoastră aţi avut nici o idee despre. Ştiu că am fost prima dată.

Dacă curatati erorile de registry, puteţi reduce în mod semnificativ erorile de albastru ecran.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta BSOD pe google
Ram insuficient probabil.