| Broaska a întrebat:

Hei! stie cineva de ce mi se restarteaza calculatorul? niste prieteni mi-au zis ca e din cauza procesorului ca se incinge...e adevarat? si apropo cand se restarteaza imi apare o eroare pe albastru cu mult scris! va rog ajutati-ma! DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Ce-ti apare tie e BSOD. Si da, ce ti-au zis prietenii tai poate fi adevarat. Vorbim de overheating aici. Mai curata PC-ul de praf: gurele de aerisire ale unitatii, coolerele, eventual poti schimba si pasta termoconductoare a procesorului in caz ca-i uscata.

| Broaska explică (pentru miTzuliK93):

Pai eu nu mai am pasta aceea deloc! are ceva?

| Broaska explică (pentru miTzuliK93):

Daca nu o mai am deloc pasta aceea are ceva?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Broaska):

Cam da, ca are rol termic. Cumpara-ti pasta si aplic-o.

| Billy22171 a răspuns:

BSoD sau Ecranul Albastru uite aici un video http://youtu.be/rMU5JqOVoVA
sper sa te ajute