| Kawaiikiss a întrebat:

Care este cea mai buna marca producatoare de laptopuri?

17 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Pot sa fac un top 10:
1. Apple; 2. Lenovo; 3.Hp; 4.Sony; 5.Toshiba; 6.Asus; 7.Dell; 8.Samsung; 9.Acer; 10.MSI.

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Dupa parerea mea cea mai buna marca de laptopuri care asigura o calitate foarte buna este Dell.

| firstboy a răspuns:

Nu face greseli:
Sony este cea mai buna marca, eu am un laptop Sony vayo, de pe care si ti-am raspuns la intrebare.
Este o marca foarte buna dar destul de scumpa, dar prezinta ceva interesant, fiind singurul producator care atunci cand ai un virus si ti-a sters tot de pe pc poti readuce inapoi windowsul far sa platesti pe cineva cu vreo500 lei sa-ti puna windwosul inapoi.Eu il am de 2 ani cu procesor intelcore i 5, windows 7, placa nVIDIA cea mai tare, au aparut si cu wondows 8 te las sa te uiti pe urmatorul link.:

http://www.domo.ro/....../Sony_Vaio

Acum ramane sa-ti alegi tu ce doresti sa-ti cumperi, eu am ales calitatea... :)

| tranquilaaa a răspuns:

Dell

| vinusipaharu a răspuns:

Oameni buni, nu mai vorbiti in necunostinta de cauza!
Cea mai buna este LENOVO, e fostul IBM.
Iti recomand un G580, de la unul iti scriu eu acum. Il am de pe 15 februarie si nu am avut nici macar o problema. E cel mai bun model calitate / pret. Funda?

| 5yr0Kk a răspuns:

Cea mai buna si cea mai scumpa e Apple.dar sunt foarte scumpe.ti-as recomanda Asus, HP, sau Samsung..si celelalte sunt bune dar astea sunt mai cautate.
Bafta!

| Dogyyy a răspuns:

Presupun ca este Acer

| Mihaelazet8 a răspuns:

Eu am laptop de la Dell si e foarte bun.

| Pogonici a răspuns:

Apple si Toshiba

| IustinGood a răspuns:

Daca-l vrei pentru gaming ia-ti Asus sau Toshiba, oricum leptopurile nu prea sunt pentru gaming... Eu am si laptop de la Toshiba de 600 de euro si nu-mi prea merg jocurile pe el, desi am o placa video de 2 gb.

| Logit3k a răspuns:

Depinde la ce te referi...pentru gaming alien ware sau razer blade...asus etc

| Kawaiikiss explică (pentru Logit3k):

Da,pentru gaming ma refer :3

| firstboy a răspuns (pentru Kawaiikiss):

E foarte bun Sony vayo, avand o placa video nVIDIA de ultima generatie. happy

| Andr3y25 a răspuns (pentru Kawaiikiss):

Pentru gaming iti recomand un Asus ---Exista laptopuri speciale pentru gamining, care contin placa video neintegrata.Majoritatea laptopurilor au placa integrata si nu dau randamentul dorit la jocuri.Eu am un Toshiba pro gaming.Foarte bun, am vut Asus dar trecea de 3000 lei.

| AlexandraVarga2000 a răspuns:

Samsung.

| 하나 a răspuns:

Eu am Dell si merge perfect. Te sfatuiesc sa iei de la Dell