| anonim_4396 a întrebat:

Care este dupa parerea voastra, cea mai buna firma producatoare de laptopuri?

Răspuns Câştigător
| IuliiChiştooc a răspuns:

Acer - Eu am laptop cu marca Acer şi e foarte bun laptopul. Îl am de ceva timp şi totuşi funcţionează minunat.

12 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nici una, nu exista asa ceva. Plus de asta, laptopurile sint produse de regula in regim OEM de citiva producatori mari din Taiwan (Foxconn fiind unul dintre ei, ca idee) conform specificatiilor primite de la brandul care le va vinde. Calitatea difera de la model la model, iar daca vrei ceva serios, atunci discutam de Schenker, Eurocom si alte avioane de care publicul roman a auzit in proportie de maxim 1% si de care poate ca maxim 5-10% se pot atinge dpv al pretului.

| antimulte a răspuns:

Dell, Lenovo (care e fostul IBM), Sony, Apple, nici HP-urile nu sunt rele...

| OnuOnulică a răspuns:

Salut. Bine, Logic ca Apple. Nu este doar cea mai mare companie de calculatoare din lume.ci este cea mai mare companie din lume! dar sti, sunt cam SCUMPI. si costa cat un Alienware!
Lenovo sunt si ei sumpi, dar cu IBM-ul lor si cu laptopurile, sunt foarte rezistente si foarte bune. Eu nu inteleg de ce zic unii ca sunt scumpi si slabi. sunt foarte buni.
Asus-ul fac laptopuri ieftine, dar si ele bune pentru pretul lor, dar nu iti lua, tastaturile lor o sa te faca sa te arunci pe geam. Dell face cele mai ieftine laptopuri de aici. ( dar la fel nu iti recomandwinking )

1. Apple
2. Lenovo
3.Dell
4.Asus

| Jipa95 a răspuns:

Despre Acer ce spuneti?

| taken a răspuns:

Nu cred ca este asa important producatorul cat componentele.
Indiferent de producator procesorul va fi Intel sau AMD, placa video va fi nVIDIA sau AMD Radeon...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am in casa un laptop Apple care il folosesc eu. Fratele meu are Dell, mama are HP.

Recomand Apple!
Scumpe, dar bune! merita.

| mnthseby a răspuns:

Sony

| codrincodrin a răspuns:

Acer, HP, Apple, Lenovo

| tomthecat a răspuns:

LENOVO (este fostul IBM) produce laptopuri de foarte bună calitate!

| 83Cosmin a răspuns:

Cele mai bune sunt Apple si Sony.

| MotanuXzX a răspuns:

Eu zic Acer, Dell si HTC, dar cel mai mult imi place Acer/

| Ciobanu_Paul_Alex_1995 a răspuns:

Cea mai accesibila este Dell. E super buna la jocuri.