| SerenaSmiley a întrebat:

Care este cea mai mare rezolutie pentru dispozitivele mobile pentru care poti sa faci un site responsive?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Poti sa faci un site responsive pentru orice rezolutie, asta este esenta responsivitatii.

Un set de breakpoint-urile uzuale pe care poti contrui un site responsive este de exemplu:

Extra small devices (Phones): sub 768px
Small devices (Tablets): ≥768px
Medium devices (Laptops): ≥992px
Large devices (Desktops): peste 1200px

Succes!

| alexcatana a răspuns:

Pai responsive tocmai asta face, te scapa de alegerea rezolutie, el ( responsive design ) se adapteaza oricarei rezolutii functie de dispozitivul de pe care este accesat