Întrebare recomandată | rlr09 a întrebat:

Care este cel mai bun antivirus la ora actuala?

93 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Avira e ce-l mai bun recomand!

Alte răspunsuri
| EuPentruToti a răspuns:

Dunteti complet ridicoli.
Tatal meu mereu imi zicea acu 2-3 luni ca AVG e cel mai bun, asa ca am bagat AVG-ul pe PC.
Iar dupa 2 luni, cand am vazut ce e antivirusul asta, mi-am bagat ESET-ul.
AVG a detectat vreo 3-4 virusi in PC. ( cand era el activ deja), iar ESET-ul la smart scan 109.
Avast-ul or avea el milioane de download-uri pe cnet, dar tot aceeasi prostie e.
Pe calculatorul lu' soramea a stat 2-3 luni, si dupa ce si-a mai instalat ea mai multe programe nu mai vroia antivirus-ul sa intre.
Pana la urma...eu zic asa:
Daca vrei securitate de top, Norton 360 (te omoara la resurse).
Daca ai un PC mai slab si vrei si securiate, baga-ti ESET Smart Security.
1.Norton 360
2.ESS
3. BitDefender si Kaspersky (dar consuma mai multe resurse)

| antimalware a răspuns (pentru EuPentruToti):

Ai incercat si Emsisoft Anti-virus gratuit pentru 30 zile, consuma putine resurse si este in top

| Tlbi a răspuns:

Cel mai bun antivirus este aici:
http://xux.ro/cel-mai-bun-antivirus-free-download/

| VooDau a răspuns:

Avast.

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Eu iti zic sa folosesti acum AVG 2013 m-a scapat de ogramada de virusi(imi merge calculator boboc, LUCI) eu ti-l recomand dar poti sa folosesti altceva daca vrei

| leinad a răspuns:

Cred ca avg am folosit o perioada si alti antivirusi dar cred ca asta e cel mai bun.

| Iulian03 a răspuns:

Avira.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de Comodo Internet Security gratuit ati auzit? este COMPLET adica are si firwallu f bun, antivirus, defense+, sandbox, scanare heuristica, antyspyware/antimalware, etc.mai bine intrati aici il descarcati gratis:
http://www.comodo.com/ poti sa-ti faci upgrade daca doresti cu $19, 99/an si beneficiezi si de suport, asta e diferenta, in rest aceeasi suita. Il folosesc de ceva vreme si nu am nicio problema.Inainte foloseam Bitdefender Internet Security, dar incepand cu 2011 imi incetinea prea mult pc-ul. Dar acesta Comodo Internet Security, este light si nu ia virusi deloc. Conform testarilor de la matousec este si pe locul 1 cu rezultate 100% si ia putine resurse, eu is ff multumita il recomand : http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

| asptvdb a răspuns (pentru anonim_4396):

Kaspersky cu licenta la zi e cel mai constant antivirus in top dupa orice testare anuala la aproape toate capitolele, ca ne place ca nu ne place noua romanilor care avem baietii nostri cu bitdefender. pana la urma luati orice dar preferabil este cu licenta daca se poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru asptvdb):

Bitdefender e prea scump, iar Microsoft Security Essentials cu Firewallu din Windows blocat pentru toate intrarile, si UAC activat la maxim, merge chiar mai bine.

| Hash001 a răspuns:

Cel gratis de la windows, caci cele care costa sunt corporatii care fac antivirusi si virusi si mereu va trebui sa-ti updatezi antivirusul. Cu antivirus windows banuiesc ca n-o sa-ti faca si virusi ca sa le cumperi noile produse asa ca fiecare update e gratis. Il recomand pe cel de la windows GRATUIT.

| V1sL0w a răspuns:

Malwarebytes Anti-malware cel mai bun antivirus posibil.
Iar cel mai prost ---> Advanced System Care
Este bun doar sa iti repare erorile si gaurile de securitate, dar daca ai un virus, il sterge dar apoi nu ti se mai deschide nimic.

| Kinus12 a răspuns:

Norton Antivirus.E bun vede orice virus si il sterge automat.
Atat este problema ca ia putin din viteza calculatorului ca si Avira

Răspuns utilizator avertizat
| Nick2012 a răspuns:

AVG 2012

| bogdan2091 a răspuns:

Eu folosesc AVG 2012 si sa fiu sincer nu mi-a facut nici o problema! aici e linkul de unde il iei full si gratis http://free.avg.com/us-en/free-antivirus-download

| Virusel2012 a răspuns (pentru bogdan2091):

Eu folosesc Kaspersky pe 4 calcualtoare si G Data pe 1 PC si vreau sa zic ca sunt minunate. Le-am luat de pe http://www.bestantivirus.ro pentru ca au suport de nota 10

| bogdan2091 a răspuns (pentru Virusel2012):

Si eu am avut AVG pe 2 laptopuri si pe PC... dar mi-a expirat recent si am decis sa imi bag avast care si acesta isi face treaba foarte binewinking

| SuperrRendy a răspuns (pentru bogdan2091):

Avast 7 e cel mai bunwinking

| kbej a răspuns:

AVG Internet security 2012!

| kbej a răspuns:

Sau Avast! 7

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Pai, Microsoft Security Essentials il folosesc, merge la ora actuala poti sa-i schimbi ora actuala in care vrei eu am pus-o cum era iti curata calculatorul tot daca il ai inchis/deschis, eu iti recomand Microsoft Security Essentials pentru ca e pentru windows 7/8/xp/2000, e pentru toate windowsuri-le si pentru windows vista pentru toate, Iti recomand Microsoft Security Essentials doarece iti merge la ora actuala poti sa-l pui tu la ce ora actuala vrei si daca ai un trojan, virus, adware etc... Dai curatare si ti-le scoate pe toate intr-o secunda! Funda! Plz!

Alte răspunsuri
| Chrysstian a răspuns:

Am incercat si eset (nod32), avira, avast, norton si avg!
1. avast
2. avg
3. norton
daca vrei protectie, ia-ti avast! Dar este foarte strict! ofera servici extinse.

| Vali0n a răspuns:

Bitfender

| Lariiiiiisss a răspuns (pentru miaumarian):

Pai mi-am reformatat window'sul (windows professional), inainte sa'l reformatez am avut antivirusul Avira AntivirPersonal...Sau ceva de genu'.

| rlr09 explică:

Care antivirus este mai bun dintre: Bitdefender, Kaspersky, Avast, Avira, Norton si AVG?

| Smartulet a răspuns (pentru rlr09):

Daca vrei sa scapi de virusi, adware, malware, toolbar-uri care nu se dezinstaleaza, curatare browsere si registri... iti recomand YAC antivirus, eu il folosesc de aproape 1 an de zile si nu mai am probleme cu virusii.
Partea buna la YAC este ca e 100% gratis, nu trebuie cumparat si nu expira.
Daca te hotarasti sa il incerci il poti descarca de aici http://goo.gl/G8orkA

Succes!

| johny92 a răspuns:

Avira, Kaspersky. Bitdefendurul mananca resurse prea multe si iti ruleaza greu pc-ul.

| Stefan_Nicolae_1967_S3DD a răspuns (pentru johny92):

Atunci care este cel mai bun

| 2AN7 a răspuns:

Avast! internet security, 7!

| s3a a răspuns:

Nici unul nu este bun va zic eu de curand am reformatat un laptop avea antivirus full si era plin de virusi, nici eu nu folosesc happy inainte cand aveam antivirus numai erori imi dadea si nici nu ma lasa sa ma joc, am avut avg, avast, nod 32, avira cam toate sa vad cum merg dar nici unul nu-i bun astia care fac antivirusi fac si virusi asa ca nu mai instalati degeaba ca va umple PC-ul eu il folosec pe cel din windows si chiar acum 5 min era sa iau un virus cand voiam sa descarc si m-a avertizat cel din windows happy si bine zici Hash001.

| Anonim2132 a răspuns:

Avg 2014

| MxM222 a răspuns:

AVIRA cel mai bun. am avut porcaria de Microsoft security essentials si nu a detectat nimic. avira 2013 a detecta.3 de le counter strike nr1 recomand!

| gabri80el a răspuns:

Cred ca aici fiecare isi etaleaza antivirusul care il foloseste nu neaparat ca este intr-un fel sau altfel fata de celelate. Sfatul meu ar fi ca sa-ti gasesti un antivirus pe placul tau si sa inveti setarile cum trebuie.Aici cred ca este marea problema.
Cel mai bun antivirus este acela care il cunosti cel mai bine si il setezi corespunzator. Degeaba ai antivirusul anului daca nu-l folosesti la nivelul care ar trebui.
Firewall-ul este mult mai importat decat antivirusul.Nu ar trebui sa lipseasca din pc-ul nimanui numai ca" toti se duc la dentist atunci cand este nevoie de extractie nu si de prevenire"

| Taiger a răspuns:

ESET SMART SECURITY 6 este cel mai bun antivirus dintre toate.