| Skins97 a întrebat:

Care este cel mai bun laptop pentru gaming pe care il pot lua la 2000-3000 lei? (daca aveti link ar fi dragut) Multumesc anticipat.

P.s: Ce recomandati? Ma gandeam la ceva sa mearga bine si 3-4 de acum incolo. Imi trebuie neaparat ceva foarte performant sau ar ajunge un quad core i7 de 2.2 ghz cu 4 ram si placa video nVIDIA GT 750 (asta la cam 1900 lei) si sa imi iau altul peste cativa ani daca nu mai merge cum vreau eu, decat sa dau dublu? As vrea sa pot juca majoritatea jocurilor fara lag.

7 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu stiu sa-ti spun exact ce sa cauti, si nu stiu nici sa-ti dau un pret exact, pentru ca ma pricep bine doar la partea de software, nu si la hardware, care contine toate piesele din care este format un calculator/laptop.
Dar desii nu ma pricep ca un expert, am ceva experienta si in asa ceva.
Nimeni nu-ti poate da un laptop cu niste piese pe care le vrei tu, la un pret exact.
Daca vrei rezultate bune, cauta pe eMAG, si eu vreau sa-mi iau un laptop, si am gasit acolo ceva foarte buna, zic eu la vreo 20 de milioane, depinde si ce-ti trebuie.
Du-te pe eMAG, si cauta laptop-uri, o sa gasesti acolo o gramada, si de la cele mai mici preturi, la cele mai mari.

| Skins97 explică (pentru MenInShadow):

Initial voiam un laptop pe la 40 de milioane, dar cineva mi-a dat sfatul sa iau mai ieftin la 20 ca oricum imi iau altul peste cativa ani si am inceput sa ma gandesc la asta

| MenInShadow a răspuns (pentru Skins97):

Este un sfat bun, peste cativa ani, or sa apara o gramada de lucruri noi, si bune, si asta va face ca lucruri bune si scumpe de acum, sa se ieftineasca atunci, deci clar o sa-ti iei ceva mai nou si mai bun.
Eu in cateva luni o sa-mi iau un laptop tot de vreo 20 de milioane, de aia ti-am zis sa cauti pe eMAG, pentru ca acolo gasesti niste lucruri si bune, si ierftine, plus livrate gratuita prin curiere rapid, si 2 ani garantie.

| Skins97 explică (pentru MenInShadow):

Ma gandeam initial sa imi iau ceva quad core cu turbo pana la 3.4 si placa grafica gtx 760 sau ceva in genul, cu 8 ram..ma gandeam ca e posibil sa mearga si peste 3-4 ani asa cu majoritatea lucrurilor. Asa daca vreau altceva exista destule magazine de electronice unde stau si de exemplu o prietena si-a luat ceva destul de bun cu 18 milioane big grin

| MenInShadow a răspuns (pentru Skins97):

De asta ti-am zis sa cauti pe eMAG, eu am gasit asa ceva la 20 de milioane: Laptop HP ProBook 4540s cu procesor Intel® CoreTM i3-3110M 2.40GHz, Ivy Bridge, 4GB, 500GB, AMD Radeon HD 7650M 1 GB, Linux
Depinde si pentru ce-ti trebuie, eu il iau sa lucrez, nu sa ma joc, daca vrei ceva pentru jocuri, poti cauta ceva mai bun.
Ps-Laptop-ul pe care l-ai vazut mai sus costa 19 milioane

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa nu iti cumperi acum nimic, ci pe 22 cand incepe black friday pentru ca ai ocazia sa gasesti un laptop redus cu pana la 600 de ron.

Uite. iti recomand sa te uiti la acest model: http://bit.ly/1fPMSnW poate il gasesti redus

| Skins97 explică (pentru stroedaniel13):

Ma gandeam si eu sa imi iau de black friday...dar ideea este ca nu o sa imi dea bani decat prin decembrie sau ianuarie sad