| RasturnicaSiTrixy a întrebat:

Care este cel mai bun sistem de operare gratuit? Am incercat Ubuntu dar se poate si mai bine

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

@RasturnicaSiTrixy: Ubuntu a ajuns sa fie de referinta datorita accesibilitatii si mai ales suportului oferit de catre compania care se afla in spatele lui. Exista sisteme bazate pe Linux mai frumusele din punct de vedere grafic, mult mai eficiente ca resurse hardware folosite, mai sigure/orientate catre workstation/server samd. Arunca o privire pe DistroWatch, ai de unde alege.

4 răspunsuri:
| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Hmmm nu pot sa imi dau cu parerea despre cel mai bun. windows este cel mai ieftin, a avut avantaj ca a iesit inainte de celelalte si oriunde vei lucra pe un calculator vei avea un windows in fata + ca super usor de folosit

| suntserios a răspuns (pentru Andreea_Mihaella_1998):

Lol omu intreaba de SO gratis si tu ii spui de Windows. Si in ce lume windows ul a esti inainte de restul cand prima versiune a fost prin '85 iar distributiile de linux au aparul prin anii '60. Sa nu mai spun ca si Mac ul a aparut inainte de Windows.

| KodrutZ a răspuns (pentru Andreea_Mihaella_1998):

@RasturnicaSiTrixy: Ubuntu a ajuns sa fie de referinta datorita accesibilitatii si mai ales suportului oferit de catre compania care se afla in spatele lui. Exista sisteme bazate pe Linux mai frumusele din punct de vedere grafic, mult mai eficiente ca resurse hardware folosite, mai sigure/orientate catre workstation/server samd. Arunca o privire pe DistroWatch, ai de unde alege.

| Stelulu a răspuns:

Gasesti o lista aici cu recomandari aici: http://downloadsquad.switched.com/......windows-7/

| dustfeather a răspuns:

Kali Linux big grin