| agent003 a întrebat:

Care este diferenta dintre punct de acces si router. Daca vreau sa am wi-fi in casa ( insa sunt conectat la internet la provider prin fibra optica), cum sa fac ca sa fie si wi-fi in casa si la calculatorul de masa sa fie internet?

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Nu suporta WiFi! Dar routerul mai are niste porturi pentru internet.Cablul de net il bagi in router si mai bagi un cablu din router la pc

4 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Ca sa ai WiFi trebuie sa cumperi un router wireless ca sa-l conectezi la internet.La calculator trebuie sa cumperi o placa de retea wireless daca nu are una integrata

| agent003 explică (pentru hp8510p):

La mine placa de retea este cam asa Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

| hp8510p a răspuns (pentru agent003):

Nu suporta WiFi! Dar routerul mai are niste porturi pentru internet.Cablul de net il bagi in router si mai bagi un cablu din router la pc

| Vlad_Alexandru_1992_rBTH a răspuns:

Conectezi cablul de internet in router si alt cablu cu mufa indentica il conectezi la calculator