| YTBDrawingBase a întrebat:

Care este diferenta dintre sleep si hibernate?

3 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Sleep-ul este stand by. In traducere inseamna a dormi. Doar ca aceasta functie nu opreste tot calculatorul ci doar cateva module.
Hibernate-ul opreste de tot calculatorul. Sunt salvate procesele deschise in momentul cand ai dat "hibernate". Adica toate programele deschise, etc. Iar cand o sa pornesti din nou calculatorul o sa porneasca cu functia "hibernate" si o sa ti se deschida tot ce aveam inainte sa dai "hibernate". Sper ca ai inteles.

| LollypopMe a răspuns:

Sleep= a dormi(o perioada scurta de timp, gen 12-13 ore in jos...)
Hibernate= a dormi( o perioada lunga de timp, gen 2-3 luni)
Funda?

| AnnePanda a răspuns:

Sleep = Somn, dormit. Cum dormi tu peste noapte de ex.
Hibernare = somn pentru mult timp, de la x zile pana la 3-5 luni, asa stiu eu.