| RAY a întrebat:

Foloseste cine modul hibernate sau sleep la laptop ma refer?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt utile aceste moduri dar exista diferente intre ele.
In modul sleep, sistemul salveaza postura in care se afla calculatorul in memoria RAM, calculatorul ramanand alimentat la curent.
In cazul hibernarii, salvarea situatiei in care se afla calculatorul se face pe hard disk, iar calculatorul nu mai consuma curent.
In concluzie, modul sleep e util atunci cand sunt momente scurte de timp pana la revenirea la calculator, iar in hibernare poate fi tinut ceva mai multa vreme.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar le folosesti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da dar nu pe perioada lunga de timp.In cazul acesta cel mai indicat e sa il inchidem complet (shut down).

| Seven07 a răspuns:

Eu folosesc modul sleep cand ma grabesc... ti'l pune in stare intacta, adica cu toate programele/aplicatiile deschise, dar iti opreste conexiunea la internet si consuma minimum de baterie deoarece aplicatiile sunt considerate inactive