| MarkOneAdi123 a întrebat:

Care este diferenta dintre un telefon original si un telefon replica?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un telefon original, este un telefon facut de firma producatoare originala.
Un telefon sau ceas "replica", sunt copii ale telefonului original, facute cu piese ieftine si de calitate proasta. Bineinteles ca aceste "replici" nu sunt facute de firmele originale, ci de chinezi, care copie tot si le reproduc la preturi foarte mici, de cea mai proasta calitate.

| sierra1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Replicile Xiaomi sunt făcute in Koreea?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Calitatea slaba a componentelor și softul aiurea la replica

| sierra1 a răspuns:

Componente fake (neoriginale) produse de terți și de aici decurge totul

| MarkOneAdi123 explică (pentru sierra1):

Ok, dar am o nelamurire, de exemplu Samsung galaxy note 8 are 4 gb ram, un Samsung galaxy note 8 are mai putin sau tot atat dar mai necalitativi?

| sierra1 a răspuns (pentru MarkOneAdi123):

De fapt un Samsung Galaxy Note8 (original, de la mama lui) are șase Gb de memorie RAM!

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note8-8505.php

| Ștefant688 a răspuns:

700 de euro