| Prezidentul a întrebat:

Care este diferenta intre RAM si valueram? Cat mai explicit va rog.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Cat mai explicit stiu aia de meserie laughing asa ca iti zic pe scurt cum sta treaba.
Memoriile si orice produs fabricat este testat, ceara si alimentele unt testate dupa ce sunt facute ok?
Ei dupa fabricatie nu toate produsele sunt exact la fel.De ce? Nu ma intreba, asta e alta poveste, deci fabrici ceva, iei din fiecare lot fabricat si verifici.In cazul de fata se verifica toate memoriile fabricate cu aparatura f buna.
O sa rezulte ca unele produse, in cazul de fata unele RAM-uri sunt mai prost facute, sau nu raspund cum ar trebui la teste, asa ca sunt date deoparte si se vand cu alt pret.
Mia pe scurt aceste memorii is mai slab calitativ decat restul, deci sunt si ceva mai ieftine.